NEJZDRAVĚJŠÍ JÍDLO? To, které jíme s chutí!

Vědci potvrzují: NEJZDRAVĚJŠÍ JÍDLO JE TO, KTERÉ JÍME S CHUTÍ. V záplavě výživových doporučení je snadné ztratit přehled, co je pro nás skutečně zdravé. Řešení je překvapivě snadné. Nejzdravější jídlo je to, které jíte v klidu a v pohodě.

Ze zjištění vědců z Ohio State University vyplývá, že naprosto klíčové je, v jakém naladění jíme, ať už jíme cokoliv. Úplně nejhorší je pro naše trávení stres nebo jídlo konzumované těsně po hádce.

“Ukázalo se, jak zásadním způsobem dokáže stres ovlivnit nejen psychiku, ale i to, co člověk sní,” uvádí vedoucí studie, doktorka Janice K. Glaserová.

Nejen, že si pod vlivem stresu vybíráme potraviny s vysokým obsahem tuku a prázdných kalorií, ale stres také výrazně mění metabolickou reakci našeho těla. Tak se jídlo, které je běžně považováno za zdraví prospěšné, může v našem těle proměnit doslova v jed. Jinak řečeno, jakkoliv zdravé jídlo pojídané ve spěchu i stresu, bude naše tělo vnímat srovnatelně jako například smažená kuřecí křidélka z fastfoodu.

Přejete si být zdraví? Jezte v klidu a s chutí. Mějte rádi sebe i své tělo. S láskou přijměte i nějaké to kilo navíc. Odměnou vám bude dobrá nálada a zásoba energie pro celý den.

foto Nathan Dumlao